TalveAkadeemia tõestas taas oma vajadust ning olulisust Eesti teaduse arengus ning tudengite koostöös. Konverentsil osalejad näitasid, et üliõpilaskond on huvitatud ühiskonda puudutavatest probleemidest, küsib, teeb ettepanekuid ning on valmis uusi projekte ette võtma.
26.–28. veebruaril toimus Viinistu konverentsi- ja kultuurikeskuses tudengite säästva arengu teemaline teaduskonverents TalveAkadeemia, seekord teemaks Läänemeri. Kaheksa aastaga on TalveAkadeemiast saanud kindel kvaliteedimärk, mis väljendub nii heal tasemel ettekannetes, aktiivsetes osalejates kui huvis ja tunnustuses väljastpoolt.
www.talveakadeemia.ee
26.–28. veebruaril toimus Viinistu konverentsi- ja kultuurikeskuses tudengite säästva arengu teemaline teaduskonverents TalveAkadeemia, seekord teemaks Läänemeri. Kaheksa aastaga on TalveAkadeemiast saanud kindel kvaliteedimärk, mis väljendub nii heal tasemel ettekannetes, aktiivsetes osalejates kui huvis ja tunnustuses väljastpoolt.
TalveAkadeemiaga mitu aastat seotud olnud EMÜ vilistlane ja töötaja Elen Peetsmann leidis, et paari viimase aastaga on oluliselt paremaks muutunud tudengite teadusettekanded. Ka on näha, et üliõpilased tunnevad üksteise, tihti seinast seina teemade vastu huvi ning küsimusi esitatakse aina enam ja enam.
Esimest korda konverentsil osalenud metsandustudeng Viljar Nurk ütles: «Kõige lahedam oli see, et pidevalt sattusid konverentsi jooksul kokku uute inimestega, kes tegelevad erinevate asjadega. Uskumatu lausa, mis teadustööga Eestis tegeletakse! Väga inspireeriv õhkkond.»
Talveakadeemikud paistavad silma uudishimu ja kriitikameele poolest. Teise päeva õhtul toimunud paneeldiskussioonis olid osalejad need, kes tegid ettepanekuid Läänemere paremaks kaitseks, ning ka panelistid ise pidasid oluliseks tudengite aktiivsust probleemide ülesvõtmises ühiskonnas.
Kõige erilisem TalveAkadeemia osa oli ja on ilmselt alternatiivsete ideede sessioon, kus kindlal ajal saavad osalejad kokku tulla väiksematesse gruppidesse. Teemade ringi loovadki nad ise ning sellesse korraldajad ei sekku. Ühes nurgas räägiti mahetalunike otsesuhtlusest tarbijaga Tartus, teises nurgas peeti plaani, kuidas jagada infot energia efektiivsuses kohta. Kõige hulljulgem seltskond veetis suurema osa laupäeva ööst aga uduvihmas kindla sihiga ehitada valmis iglu! Vastu pühapäeva hommikut see eesmärk ka saavutati.
Tänavuse TalveAkadeemial esinejate seas olid Sampsa Vilhunen WWF-sit, Urmas Lips TTÜ meresüsteemide instituudist, Jüri-Ott Salm ELF-ist, Aleksei Lotman riigikogust jt. Lisaks osaleti mitmetes Läänemerega seotud grupitöödes Kihnu kultuuriloost ja tuuleenergeetikast kalade lahkamise ja loodushoidliku kosmeetika valmistamiseni. Konverentsi videosalvestust saab peagi näha aadressil http://www.talveakadeemia.ee
TalveAkadeemiat korraldavad üliõpilased kõigist suurimatest Eesti ülikoolidest. Maaülikoolist on kaskorraldajaks KÜS, kes oma panuse eest TalveAkadeemiasse sai ka möödunud novembris EMÜ teaduse populariseermise kolmanda preemia.
Kadri Kalle
(Lugu ilmus Maaülikooli ajalehe 4.märtsi numbris,http://www.emu.ee/userfiles/Ajaleht%20Maaylikool/2010/4.03.2010.pdf)
--www.talveakadeemia.ee
1 kommentaar:
http://elektritsaabtasuta.blogspot.com/2010/04/harimatud-neegrid-suudavad-tagada.html
http://elektritsaabtasuta.blogspot.com/2010/04/elu-ilma-arveteta-ehk-kuis-taastada.html
http://elektritsaabtasuta.blogspot.com/2010/04/kuidas-saab-elektrit-tasuta.html
http://elektritsaabtasuta.blogspot.com/2010/04/tood-peaks-saama-eesti.html
http://elektritsaabtasuta.blogspot.com/2010/04/plussenergia-maja-hind-ligikaudu-30-000.html
http://elektritsaabtasuta.blogspot.com/2010/04/inglismaal-kahe-kilowatise.html
Postita kommentaar