esmaspäev, 20. detsember 2010

Meediaplaani ja pressiteate koolitus, 18.12.2010

Meediakoolitus toimus TTÜ Mäeinstituudi ruumides (VII korpus II korrus) 18.12.2010
Koolitajaks oli Meelika Jürisaar. Meelika töötab Eesti Noorteühenduste Liidus avalike suhete spetsialistina ning oli seetõttu parim valik koolitajaks, kuna puutub igapäevaselt kokku noorte- ja üliõpilasorganisatsioonidega.  Koolitus toimus kahe case-i põhiselt: TalveAkadeemia ning Tudengi Eurovisioon 
Pärast koolitust tegi osa osalejad tutvust Mäemuuseumiga



--
www.talveakadeemia.ee

pühapäev, 21. november 2010

esmaspäev, 8. märts 2010

TalveAkadeemia 2010 korraldusmeeskond finišis!


TalveAkadeemia 2010 korraldusmeeskond!

Ülemine rida vasakult paremale: Tõnu, Anton, Andrus, Triin, Meelis, Gaia. Keskmine rida: Erki, Helen, Maarja, Liis, Heidi, Daniel, Siiri, Ele, Kadi. Istuvad: Kristel, Varje, Silja, Eeva, Evelin, Monika.






pühapäev, 7. märts 2010

TalveAkadeemiast on saanud kindel kvaliteedimärk



TalveAkadeemia tõestas taas oma vajadust ning olulisust Eesti teaduse arengus ning tudengite koostöös. Konverentsil osalejad näitasid, et üliõpilaskond on huvitatud ühiskonda puudutavatest probleemidest, küsib, teeb ettepanekuid ning on valmis uusi projekte ette võtma. 

26.–28. veebruaril toimus Viinistu konverentsi- ja kultuurikeskuses tudengite säästva arengu teemaline teaduskonverents TalveAkadeemia, seekord teemaks Läänemeri. Kaheksa aastaga on TalveAkadeemiast saanud kindel kvaliteedimärk, mis väljendub nii heal tasemel ettekannetes, aktiivsetes osalejates kui huvis ja tunnustuses väljastpoolt.
TalveAkadeemiaga mitu aastat seotud olnud EMÜ vilistlane ja töötaja Elen Peetsmann leidis, et paari viimase aastaga on oluliselt paremaks muutunud tudengite teadusettekanded. Ka on näha, et üliõpilased tunnevad üksteise, tihti seinast seina teemade vastu huvi ning küsimusi esitatakse aina enam ja enam.
Esimest korda konverentsil osalenud metsandustudeng Viljar Nurk ütles: «Kõige lahedam oli see, et pidevalt sattusid konverentsi jooksul kokku uute inimestega, kes tegelevad erinevate asjadega. Uskumatu lausa, mis teadustööga Eestis tegeletakse! Väga inspireeriv õhkkond.»
Talveakadeemikud paistavad silma uudishimu ja kriitikameele poolest. Teise päeva õhtul toimunud paneeldiskussioonis olid osalejad need, kes tegid ettepanekuid Läänemere paremaks kaitseks, ning ka panelistid ise pidasid oluliseks tudengite aktiivsust probleemide ülesvõtmises ühiskonnas.
Kõige erilisem TalveAkadeemia osa oli ja on ilmselt alternatiivsete ideede sessioon, kus kindlal ajal saavad osalejad kokku tulla väiksematesse gruppidesse. Teemade ringi loovadki nad ise ning sellesse korraldajad ei sekku. Ühes nurgas räägiti mahetalunike otsesuhtlusest tarbijaga Tartus, teises nurgas peeti plaani, kuidas jagada infot energia efektiivsuses kohta. Kõige hulljulgem seltskond veetis suurema osa laupäeva ööst aga uduvihmas kindla sihiga ehitada valmis iglu! Vastu pühapäeva hommikut see eesmärk ka saavutati.
Tänavuse TalveAkadeemial esinejate seas olid Sampsa Vilhunen WWF-sit, Urmas Lips TTÜ meresüsteemide instituudist, Jüri-Ott Salm ELF-ist, Aleksei Lotman riigikogust jt. Lisaks osaleti mitmetes Läänemerega seotud grupitöödes Kihnu kultuuriloost ja tuuleenergeetikast kalade lahkamise ja loodushoidliku kosmeetika valmistamiseni. Konverentsi videosalvestust saab peagi näha aadressil http://www.talveakadeemia.ee
TalveAkadeemiat korraldavad üliõpilased kõigist suurimatest Eesti ülikoolidest. Maaülikoolist on kaskorraldajaks KÜS, kes oma panuse eest TalveAkadeemiasse sai ka möödunud novembris EMÜ teaduse populariseermise kolmanda preemia.

Kadri Kalle
(Lugu ilmus Maaülikooli ajalehe 4.märtsi numbris,http://www.emu.ee/userfiles/Ajaleht%20Maaylikool/2010/4.03.2010.pdf)
--
www.talveakadeemia.ee

kolmapäev, 10. veebruar 2010

Kohtusid TalveAkadeemia organisatsioonid

Just mõned nädalad enne uue TalveAkadeemia tulekut, kogunesid muhedas Arukülas 4 organisatsiooni esindajad ja TalveAkadeemia nõukogu, et nii üksteist paremini tundma saada kui uurida ühisosasid ja edasist koostööd.

Kohalolnud organisatsioonid olid: EMÜ Keskkonnakaitse Üliõpilaste Selts (KÜS), TTÜ Säästva Arengu Klubi (SAK), TTÜ Mäering (MR) ja Eesti Geograafia Seltsi Noorteklubi (EGSN). Kolm esimest on panustanud korraldajate näol TalveAkadeemiasse juba selle algusest saadik, EGSN ühines kohtumisega kui uus huviline.

Tagamaks TalveAkadeemia enda jätkusuutliku arengut ning selle eesmärgiks olevat erinevate ülikoolide ja tudengite koostööd, tutvustasid kogenumad talveakadeemikud noorematele TalveAkadeemia protsessi ja struktuuri, organisatsioonide juhatused rääkisid üksteisele oma tegevustest. Rünnati ka aju uute võimaluste osas Talveakadeemia, organisatsioonide ja ülikoolide vahel.

Loomulikult ei puudunud kohtumiselt ka korralik saunaõhtu (kus need kõige innovaatilisemad mõtted sünnivadki).

Pühapäeva hommikul võtsime kohtumise kokku konktreetste plaanidega, kuidas organisatsioonid saaksid tihendada omavahelist suhtlust ning rohkem kokku saada.



--
www.talveakadeemia.ee

pühapäev, 17. jaanuar 2010

Artiklite esitamine TalveAkadeemia konkursile on selleks korraks lõppenud!

10. jaanuaril lõppes artiklite esitamine TalveAkadeemia teadusartiklite konkursile. Selle aasta artiklitesaak osutus rekordiliseks. Kokku esitati konkursile 47 artiklit, millest 46 pääses edasi hindamisele.

Kõige populaarsemaks valdkonnaks osutus loodusteadused ja tehnika, kuhu esitati 16 artiklit. Teist kohta jäid jagama valdkonnad bio- ja keskkonnateadused ning ühiskonnateadused ja kultuur, mõlemasse valdkonda esitati 13 tööd. Kõige vähem laekus konkursile terviseuuringute-alaseid artikleid (4 tööd).

Artiklikirjutajad pärinesid kaheksast erinevast ülikoolist. Kõige rohkem töid laekus Tartu Ülikoolist – 14 artiklit, sealhulgas 1 töö TÜ Viljandi Kultuuriakadeemiast ja 1 töö TÜ Õigusteaduskonnast Tallinnas. Teise koha pälvis Tallinna Tehnikaülikool 12 artikliga (sealhulgas 1 töö TTÜ Tartu Kolledžist). Kolmandat kohta jäid jagama Eesti Maaülikool ja Tallinna Ülikool, kummastki koolist esitati 7 artiklit. Kahe artikliga olid esindatud Eesti Kunstiakadeemia ja Tartu Tervishoiu Kõrgkool. Üks töö esitati Estonian Business School'ist. TalveAkadeemia konkursil osales ka üks välismaal õppiv eesti tudeng – 1 artikkel laekus Poola ülikoolist University of Wroclaw.

Kui vaadelda ülikoole selle alusel, kus viidi läbi uurimistöö, mille põhjal artikkel kirjutati, on jaotus järgmine:

  • Tartu Ülikool – 14 (sealhulgas 1 töö TÜ Viljandi Kultuuriakadeemiast ja 1 töö TÜ Õigusteaduskonnast Tallinnas);
  • Tallinna Tehnikaülikool – 11 (sealhulgas 1 töö TTÜ Tartu Kolledžist);
  • Eesti Maaülikool – 7;
  • Tallinna Ülikool – 7;
  • Eesti Kunstiakadeemia – 2;
  • Tartu Tervishoiu Kõrgkool – 2;
  • Estonian Business School – 1;
  • Euroülikool – 1;
  • Kesk-Euroopa Ülikool (CEU) – 1.

TalveAkadeemiale on traditsiooniliselt artikleid esitama oodatud nii bakalaureuse-, magistri- kui doktoriõppe tudengid. Sel aastal võisid konkursil esmakordselt osaleda ka ülikoolide värsked vilistlased, kes on lõpetanud kooli vähem kui 1 aasta tagasi. Seda võimalust kasutasid mitmed – 46 artiklikirjutajast 7 on viimase aasta jooksul oma ülikooliõpingud lõpetanud. 6 artiklikirjutajat tudeerib hetkel bakalaureuseõppes, 13 magistrantuuris ning 20 doktorantuuris.

Uurimistöö, millel artikkel põhineb, valmis 11 juhul bakalaureuseõpingute käigus, 22 juhul magistrantuuri vältel ning 13 juhul doktorantuuris.

Artiklitekonkursi tulemused selguvad jaanuari lõpus. Kolme TalveAkadeemia stipendiumi saajad kuulutatakse välja konverentsil.



--
www.talveakadeemia.ee