10. jaanuaril lõppes artiklite esitamine TalveAkadeemia teadusartiklite konkursile. Selle aasta artiklitesaak osutus rekordiliseks. Kokku esitati konkursile 47 artiklit, millest 46 pääses edasi hindamisele.
Kõige populaarsemaks valdkonnaks osutus loodusteadused ja tehnika, kuhu esitati 16 artiklit. Teist kohta jäid jagama valdkonnad bio- ja keskkonnateadused ning ühiskonnateadused ja kultuur, mõlemasse valdkonda esitati 13 tööd. Kõige vähem laekus konkursile terviseuuringute-alaseid artikleid (4 tööd).
Artiklikirjutajad pärinesid kaheksast erinevast ülikoolist. Kõige rohkem töid laekus Tartu Ülikoolist – 14 artiklit, sealhulgas 1 töö TÜ Viljandi Kultuuriakadeemiast ja 1 töö TÜ Õigusteaduskonnast Tallinnas. Teise koha pälvis Tallinna Tehnikaülikool 12 artikliga (sealhulgas 1 töö TTÜ Tartu Kolledžist). Kolmandat kohta jäid jagama Eesti Maaülikool ja Tallinna Ülikool, kummastki koolist esitati 7 artiklit. Kahe artikliga olid esindatud Eesti Kunstiakadeemia ja Tartu Tervishoiu Kõrgkool. Üks töö esitati Estonian Business School'ist. TalveAkadeemia konkursil osales ka üks välismaal õppiv eesti tudeng – 1 artikkel laekus Poola ülikoolist University of Wroclaw.
Kui vaadelda ülikoole selle alusel, kus viidi läbi uurimistöö, mille põhjal artikkel kirjutati, on jaotus järgmine:
- Tartu Ülikool – 14 (sealhulgas 1 töö TÜ Viljandi Kultuuriakadeemiast ja 1 töö TÜ Õigusteaduskonnast Tallinnas);
- Tallinna Tehnikaülikool – 11 (sealhulgas 1 töö TTÜ Tartu Kolledžist);
- Eesti Maaülikool – 7;
- Tallinna Ülikool – 7;
- Eesti Kunstiakadeemia – 2;
- Tartu Tervishoiu Kõrgkool – 2;
- Estonian Business School – 1;
- Euroülikool – 1;
- Kesk-Euroopa Ülikool (CEU) – 1.
TalveAkadeemiale on traditsiooniliselt artikleid esitama oodatud nii bakalaureuse-, magistri- kui doktoriõppe tudengid. Sel aastal võisid konkursil esmakordselt osaleda ka ülikoolide värsked vilistlased, kes on lõpetanud kooli vähem kui 1 aasta tagasi. Seda võimalust kasutasid mitmed – 46 artiklikirjutajast 7 on viimase aasta jooksul oma ülikooliõpingud lõpetanud. 6 artiklikirjutajat tudeerib hetkel bakalaureuseõppes, 13 magistrantuuris ning 20 doktorantuuris.
Uurimistöö, millel artikkel põhineb, valmis 11 juhul bakalaureuseõpingute käigus, 22 juhul magistrantuuri vältel ning 13 juhul doktorantuuris.
Artiklitekonkursi tulemused selguvad jaanuari lõpus. Kolme TalveAkadeemia stipendiumi saajad kuulutatakse välja konverentsil.
www.talveakadeemia.ee